Napisane przez dnia 05-08-2013 w Różne | Brak komentarzy

Jak się skutecznie odchudzać

Wszyscy wiemy, że przytyć jest łatwo, a pozbyć się zbędnych kilogramów – już dużo trudniej. Bardzo często decydujemy się na jakąś drakońską dietę, która w krótkim czasie pozwala nam osiagnąć mniejszą wagę, jednak później wracamy do starej. Jak zatem uzyskać skuteczne zrzucanie wagi.


obiad z kurczaka

Foto: pixabay.com

Proces odchudzania trzeba rozłożyć sobie…

Proces odchudzania trzeba rozłożyć sobie w czasie i uzbroić się w cierpliwość. Lepiej nie zakładać od razu schudnięcia o kilkanaście kilogramów, ponieważ możemy się szybko zniechęcić brakiem rezultatów. Aby osiągnąć skuteczne odchudzanie, dobrze jest odwiedzić dietetyka i ustalić z nim dietę odpowiednią do naszego wieku i stanu zdrowia. Możemy też sami zmienić nasz styl odżywania, co jest warunkiem udanej diety. Przede wszystkim zrezygnujmy z obfitych posiłków.

obiad z kurczaka

Foto: pixabay.com

Lepiej kilka razy w ciągu dnia zjeść niewielki posiłek niż najadać się na obiad lub na kolację. Częstsze, dobrze zbilansowane posiłki zapobiegną też atakom głodu, które są naszym wrogiem numer jeden. Przyjrzyjmy się piramidzie zdrowego odżywiania. Na jej szczycie znajdują się produkty, których musimy bezwzględnie unikać, a więc słodycze, niezdrowe tłuszcze nasycone, gotowe dania przetworzone i fast foody, tłuszcze trans.

obiad z kurczaka

Foto: pixabay.com

Jednak skuteczna utrata wagi to nie tylko odpowiednie odżywianie. Ważną kwestią jest ruch i zmiana stylu życia. Jest to istotne zwłaszcza przy siedzącym trybie pracy. Warto zapisać się na basen czy fitness, regularnie spacerować albo jeździć na rowerze. Tylko połączenie diety z ruchem zagwarantuje nam skuteczne zrzucanie wagi.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>