Testy ciążowe są łatwo dostępne i niedrogie

Napisane przez dnia 05-08-2013 w Różne | Brak komentarzy

Testy ciążowe są łatwo dostępne i niedrogie

Każda kobieta, która współżyła i niedługo po tym nie ma miesiączki powinna wykonać test ciążowy. Można go kupić w każdej aptece bez recepty, a cena jest niewysoka więc jego zakup nie powinien stwarzać żadnych problemów. Każda kobieta, która współżyła i niedługo po tym nie ma miesiączki powinna wykonać test ciążowy. Można go kupić w każdej aptece bez recepty, a cena jest niewysoka więc jego zakup nie powinien stwarzać żadnych problemów.


hurtownia alkoholi

Foto: pixabay.com

Ciążowy test należy wykonać nie prędzej…

Ciążowy test należy wykonać nie prędzej niż dwa tygodnie po stosunku. Teoretycznie można test ciążowy wykonać już w dzień planowanej miesiączki, która się nie pojawiła, jednak większa pewność i wiarygodność testu będzie wtedy, jeżeli wykonamy go tydzień po dniu planowanej miesiączki. Istnieje również coś takiego jak test ciążowy online. Nie polega on jednak na tym samym co normalny. Tu chodzi po prostu o zbadanie prawdopodobieństwa zajścia w ciążę poprzez szereg pytań dotyczących regularności miesiączek, stosowanej antykoncepcji itp. Pamiętać należy także o tym, że brak miesiączki wcale nie musi oznaczać zapłodnienia, okres może się opóźnić z wielu powodów na przykład ze stresu, choroby albo zmiany klimatu.

hurtownia alkoholi

Foto: pixabay.com

Jeżeli wykonany test ma wynik…

Jeżeli wykonany test ma wynik pozytywny powinniśmy się udać do lekarza ginekologa, który potwierdzi ciążę. Od momentu pozytywnego wyniku testu kobieta powinna bardziej o siebie dbać, nie spożywać alkoholi oraz nie palić papierosów, a lekarstwa stosować tylko w porozumieniu z lekarzem.

zakupy online

Foto: pixabay.com

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>