Napisane przez dnia 07-09-2013 w Różne | Brak komentarzy

Densytometria

W związku z dużą ilością osób chorych oraz zagrożonych choroba taką jaka jest osteoporoza czyli choroba kości rozwinęła się dziedzina o nazwie densytometria. Pierwszymi urządzeniami pomagających w wykryciu takiej choroby była technika rentgenowska jest ona nadal stosowana w ocenie stanu kości ale wykrywa ona chorobę osteoporozy za późno.


choroby reumatyczne

Foto: pixabay.com

Dlatego w celu wczesnego wykrycia…

choroby reumatyczne

Foto: pixabay.com

Dlatego w celu wczesnego wykrycia u pac jęta choroby osteoporozy metody która nazywa się densytometria. W prowadzenie takiej metody jak densytometria pozwoliło w każdej chwili określić masę kostną i wielkość ryzyka wystąpienia złamań. Taka metoda jak densytometria jest nieinwazyjna i ma niski poziom napromieniowania co spowodowało przełom w leczeniu zaburzeń budowy kości. Taka technika jak densytometria wykorzystuje pomiary kości w całym ciele lub pomiary zagrożonych złamaniem miejsc. Osteoporoza najczęściej pojawia się u osób w średnim wieku czyli po sześćdziesiątym piątym roku życia zarówno u kobiet jak i mężczyzn wtedy masa kostna zbliża się do tzw. progu złamań.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>