Napisane przez dnia 14-03-2017 w Dzieci | Brak komentarzy

Trudno nie zauważyć, iż zdrowe odżywiania jest ostatnio niejako na topie. Wiele się o nim mówi, wiele pisze w prasie, poświęca sporo uwagi w radiu i telewizji. Powstaje również coraz więcej serwisów i stron internetowych, na których znaleźć możemy zdrowe przepisy, a w naszej okolicy z pewnością możemy wskazać przynajmniej jeden sklep „ze zdrową żywnością”. Moda na zdrowe odżywianie widoczna jest zwłaszcza u młodych mam, które starają się podawać swym pociechom tylko korzystne dla ich organizmów produktów, unikając tego wszystkiego, czym same były karmione w dzieciństwie.O ile jednak skomponowanie pożywnego śniadania…

O ile jednak skomponowanie pożywnego śniadania czy obiadu dla malca nie jest takie trudne, pyszny i smaczny podwieczorek stanowi często nie lada wyzwanie. Warto się więc zastanowić, jakie mogą być zdrowe, a równocześnie naprawdę atrakcyjne dla małych konsumentów desery dla niemowląt. Jest to zagadnienie ważne i dość kłopotliwe, jeśli młoda mama chce zapewnić swojej pociesze odrobinę słodyczy, nie rezygnując przy tym z przyjętych żywieniowych założeń. Co może zatem podać maluszkowi.

Wiadomo, że z pewnością odpadają wszystkie produkty zawierające chemiczne ulepszacze, barwniki i konserwanty oraz niezliczone ilości słynnych E-dodatków. O wiele lepsze rozwiązanie będą stanowiły produkty przygotowane specjalnie z myślą o małych dzieciach – jak słoiczki z deserkami różnych firm, owoce dla niemowląt( pochodzące na ogół z upraw kontrolowanych i ekologicznych oraz częściej niż inne poddawane inspekcjom ), rozmaite serki i jogurty oraz oczywiście soki Bobofrut.

Zwłaszcza te ostatnie zasługują na szczególną uwagę, bywają bowiem uwielbiane przez maluchy, a mogą w bardzo wartościowy sposób uzupełniać ich dietę. Zwłaszcza, że mogą być spożywane nie tylko w” czystej” postaci – znakomicie nadają się do przygotowywania domowych kisieli, budyni( wystarczy je zagotować, a następnie dodać odrobinę mąki ziemniaczanej ), galaretek( podobnie jak w przypadku budyni – tyle, że tym razem dodajemy zalecaną przez producenta ilość żelatyny, studzimy i odstawiamy do lodówki ). W lecie dobrym rozwiązaniem są także domowe koktajle ze świeżych owoców.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>