Napisane przez dnia 06-10-2013 w Różne | Brak komentarzy

Refluks

Refluks, to nic innego jak cofanie się. Najczęstsza jego postać dotyczy przewodu pokarmowego i polega na cofaniu się treści pokarmowych z powrotem do przełyku. Refluks żołądkowo – jelitowy, to bardzo przykra dolegliwość, mogąca być powodem stanu zapalnego błony śluzowej przełyku.Choroba może pojawić się w każdym wieku…

jak rzucić palenie

Foto: pixabay.com

Choroba może pojawić się w każdym wieku bez względu na płeć, jednak zdecydowanie częściej występuje u kobiet w ciąży i osób po 40 roku życia.

zaparcia leczenie

Foto: pixabay.com

Czynnikami zwiększającymi prawdopodobieństwo zachorowania są: otyłość, spożywanie alkoholu, palenie, szczególnie często spożywane tłuste, ostre i pikantne potrawy. Refluks może też towarzyszyć innym schorzeniom jak: cukrzyca czy zaburzenia hormonalne. Jakie objawy daje refluks. Pierwszym objawem jest czester pojawianie się zgagi, najczęściej po jedzeniu, kiedy przyjmowana jest pozycja leżąca, zwracanie, pojawiające się trudności w przełykaniu tzw. dysfagia oraz pojawiający się w trakcie przełykania ból lub w klatce piersiowej. Jak leczony jest refluks.

Najczęściej za pomocą określonych środków farmakologicznych zaleconych…

Najczęściej za pomocą określonych środków farmakologicznych zaleconych przez gastrologa, mających za zadania bądź zmniejszenie wydzielania soku żołądkowego lub mające zwiększyć napięcie jakie ma dolny zwieracz przełyku oraz inne leki mające łagodzić wszelkie dokuczliwe obajwy jakie daje refluks. Kiedy leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanych rezultatów wykonywana jest gastroskopia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>