Napisane przez dnia 04-04-2014 w Medycyna | Brak komentarzy

Maści dla sportowców

Wraz z nadejściem wiosny, wielu ludzi po zimowym zbieraniu kilogramów wyłania się na ulicę i zaczyna uprawiać bieganie jogging. Niestety wielu z nich rzuca się z motyką na słońce. Niewielu zaczyna metodą małych kroczków, aby zapobiec zapaleniu mięśni i stawów. Co jednak robić kiedy i my zaczęliśmy biegać bez żądnego przygotowania.


Istotną rzeczą będzie oczywiście odpoczynek. Nadwyrężonych mięśni i stawów nie należy przeciążać. Poza tym należy zwrócić uwagę na leki przeciwzapalne. Najbardziej rozpowszechnione są preparaty do stosowania miejscowego i dostępne są w aptekach bez recepty. Występują najczęściej w postaci kremów, maści i żeli. Obecnie firmy farmaceutyczne przykładają znacznie większą uwagę do produkowanych preparatów dbając o to, aby ich konsystencja pozwalała nie tylko na wygodne rozsmarowanie produktu, ale przede wszystkim, żeby zapewniła szybsze wchłonięcie się maści czy kremu.

Maść przeciwzapalna stosowana miejscowa ma jeszcze…

Maść przeciwzapalna stosowana miejscowa ma jeszcze jedną korzystną cechę poza składnikami zawartymi do jej wyprodukowania. Otóż towarzyszący rozsmarowywaniu masaż obolałego miejsca przyczynia się do znacznego polepszenia stanu mięśni. Spowodowane jest to to masażem, który powoduje miejscowe ukrwienie, a tym samym szybsze wchłanianie się substancji czynnych do krwi i tkanek. Pamiętajmy jednak, że maścią, żelem czy kremem przeciwzapalnym nie powinniśmy leczyć się dłużej niż około dwa tygodnie.

Maści dla sportowców – galeria

Jeżeli w tym czasie objawy i ból nie ustąpi należy niezwłocznie udać się do lekarz, ponieważ może to wskazywać na poważniejsze zachorowanie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>