Napisane przez dnia 10-10-2014 w Medycyna | 1 komentarz

Pielęgnacja skóry wrażliwej

Skłonność do alergii, pękające naczynka, zaczerwienienia, oraz gwałtowna reakcja na nagłe zmiany temperatury i wiele innych objawów świadczą o cerze wrażliwej. Pielęgnacja tego typu skóry jest dosyć trudna, ponieważ wymaga stosowania kosmetyków wyjątkowo łagodnych i bez substancji zapachowych. Jak więc pielęgnować cerę wrażliwą. Cera wrażliwa jest zwykle bardziej cienka niż normalna. Najczęściej jasna, z widocznymi naczynkami krwionośnymi.Taka skóra reaguje bardzo szybko…

Taka skóra reaguje bardzo szybko nawet na zupełnie nieszkodliwe dla innego typu cery czynniki zaczerwienieniem, szczypaniem, pieczeniem i swędzeniem. Objawy te pojawiają się też też pod wpływem stresu, a także przy reakcji alergicznej na pokarm oraz czynniki zewnętrzne. Wtedy może pojawić się także rumień lub wysypka. Okazuje się, że mało z nas rodzi się już ze skórą wrażliwą.

Zwykle rozwija się ona, gdy dochodzi do zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu skóry, a zwłaszcza jej lipidowego płaszcza ochronnego i naskórka. Cerę wrażliwą posiadają osoby, które cierpią na AZS, pokrzywkę oraz wypryski kontaktowe. Pierwszym krokiem w walce z podrażnieniami jest odpowiednia higiena i pielęgnacja skóry wrażliwej. Należy do tego unikanie niekorzystnych czynników, jak detergenty, silny wiatr, stres, promienie słoneczne, substancje zapachowe i alergeny z pożywienia i wahania temperatur.

Do tego typu skóry przeznaczone są odpowiednie kosmetyki hipoalergiczne, które nie zawierają sztucznych barwników, substancji zapachowych oraz działają jak najbardziej delikatnie, jednocześnie łagodząc podrażnienia. Poleca się w szczególności produkty wzbogacone wyciągiem z płatków róży, jak na przykład zawarte w gamie Nuxellence Jeunesse marki Nuxe. Jest to kompleksowa linia kosmetyków do pielęgnacji skory wrażliwej, która delikatnie oczyszcza twarz, zmiękcza i wygładza skórę, łagodzi podrażnienia i tworzy warstwę chroniącą przed szkodliwymi czynnikami.

One Comment

  1. 18 października '14

    Skóra wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji. Trzeba pamiętać o stosowaniu kosmetyków ze specjalnym oznaczeniem, które nie powodują żadnych podrażnień.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>