Napisane przez dnia 10-10-2014 w Medycyna | Brak komentarzy

Sposób na nadmierną utratę włosów

Wypadanie włosów zwykle odbywa się w sposób stopniowy, szczególnie u mężczyzn. Dlatego też na początku zwykle nie zwracamy uwagi na przerzedzenie się fryzury, dopiero po jakimś czasie zauważamy, że włosów jest mniej. Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Mężczyzn najczęściej dotyka łysienie androgenowe, czyli geny oraz hormony. Najczęściej zaczyna się już w okresie dojrzewania. Dlatego nawet u bardzo młodych mężczyzn można zaobserwować pojawienie się tzw.


dercos

Foto: pixabay.com

zakoli oraz łysienia na czubku głowy…

zakoli oraz łysienia na czubku głowy. Łysienie androgenowe pojawia się, gdy hormon androgenowy osłabia mieszki włosowe, uniemożliwiając włosom odpowiedni wzrost. U kobiet łysienie to pojawia się zwykle w momencie wahania hormonów, czego przyczyną może być ciąża, a także menopauza. Rzadziej obserwuje się nadmierne wypadanie włosów u kobiet w okresie dojrzewania. Do czynników, które mają wpływ na utratę włosów należy także stres, przemęczenie, zła dieta uboga w żelazo, biotynę, witaminę A oraz z grupy B, krzem, magnez, cynk i kwas foliowy, przyjmowanie niektórych leków, a także nieodpowiednia pielęgnacja. Warto jednak wiedzieć, że są sposoby, by zachować bujną czuprynę lub chociaż powstrzymać w pewnym momencie nadmierną utratę włosów. Przede wszystkim należy szybko zareagować. Dla mężczyzny, im szybciej tym lepiej. Jeśli jest to bardziej przypadłość dziedziczna, to mężczyzna może w porę zacząć odpowiednią kurację, która zaleci dermatolog lub farmaceuta. Ważne jest, by wybrać odpowiednie kosmetyki, dostosowane do problemu.

dercos

Foto: pixabay.com

Marka Vichy doskonale poradziła sobie…

dercos

Foto: pixabay.com

Marka Vichy doskonale poradziła sobie ze stworzeniem odpowiedniej linii kosmetyków i kuracji, która przeciwdziała wypadaniu włosów. Produkty Dercos od Vichy to między innymi Aminexil Pro, czyli kuracja przeciw wypadaniu włosów o potrójnym działaniu dostępna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Kuracja ta zapobiega włóknieniu otoczki kolagenowej wokół korzenia, a unikalna molekuła staje się budulcem włosa, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie nawet do 72% mniej wypadających włosów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>